Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Město Stříbro :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
Co se Vám líbí a co Vám vadí na současném životě v tomto městě. 
Petice
Autor: Sybille (IP zapsáno)
Datum: 26.05.2012 23:11

Vážení občané města Stříbra,

petice proti spalovně odpadů, která by eventuelně mohla vyrůst v našem městě v areálu bývalých kasáren, je tu na svém místě. A já ji schvaluji
Jelikož naši zastupitelé neslyší mnohé z nás volat, že spalovnu tu nechceme a jelikož jsme demokratický stát a tzv. zastupitelská demokracie, kdy nás má zastupovat námi zvolené zastupitelstvo bohužel nefunguje uchylujeme se k tzv. demokracii přímé, kdy má lid možnost vyjádřit své zájmy formou petic a referend.

V Listině základních práv a svobod je jasně psáno že:
- Každý má právo na příznivé životní prostředí.
-Každý má právo na včasné a úplné informace o stavu životního prostředí a přírodních zdrojů - Při výkonu svých práv nikdo nesmí ohrožovat ani poškozovat životní prostředí, přírodní zdroje, druhové bohatství přírody a kulturní památky nad míru stanovenou zákonem.

Prosím, přečtěte si níže uvedené informace do konce a rozšiřujte je! Jedná se o spalovnu a to i nebezpečných odpadů, která se tu skrývá za výrobnou energie .Vezměte rozum do hrsti a posuďte sami, jak nás zastupitelstvo informuje o krocích v této věci. Četli jste snad v místním tisku nebo na internetu nějaké objektivní informace?
Jde o čas !!!
Dali jsme našim zástupcům hlasy, aby rozhodovali ve prospěch našeho zdraví. Dejme znovu najevo, co si přejeme. Nikdo nesmí jednat za našimi zády a proti naší vůli. Ti, co za nás rozhodují, musí cítit obrovský tlak veřejnosti a uvědomit si, že jsou na svých místech pro nás a ne obráceně!
V případě spalovny nesmíme být lhostejní !!!
Provozování spaloven je velmi finančně výhodné, proto se tak i přes velký odpor obyvatel a ekologů stále snaží prosadit a přehlíží pádné důvody, pro které se spalovny v celém světě razantně odmítají.
Nikde jinde v EU tento typ spalovny a jiné nechtějí, protože vědí, že je nebezpečná, neodborná a neekologická. Apelují na nás spalovnou ve Francii, ta však stále běží v tzv. zkušebním provozu.
Navíc ještě tato chystaná spalovna ve Stříbře není opatřena tzv. EIA - Environmental Impact Assessment, česky: Vyhodnocení vlivů na životní prostředí, to je označení pro proces (respektive studii), jehož cílem je získat představu o výsledném vlivu stavby na životní prostředí a vyhodnocení, zda je z tohoto ohledu vhodné ji realizovat, resp. za jakých podmínek je realizace akceptovatelná.
Položíte-li si klasickou otázku. Odpad- kam s ním ? Spalování odpadů je až to poslední řešení, recyklace, kompostování biomasy je možnost, která firmám nenese sice obří peníze, ale je šetrná k nám lidem. Ceny za odpad se nám nesníží a ani nebudou stejné, tak jako se nám nesnížily poplatky za elektřinu a máme tu voltaiku a větrníky za humny. Naopak na ní doplácíme, aby země jejichž společnosti je tu postavily se měly dobře. Ceny za odpad jsou stanoveny úplně jinak a ne ,jestli v našem městě bude stát spalovna či nikoli.
Nenechte ze sebe a svých dětí do budoucna dělat pokusné králíky americké firmě, které houby záleží na našem životním prostředí .
Ještě jednou uvádím co tato spalovna dokáže likvidovat:
Plazmové spalování - zplyňování dokáže při vysokých teplotách spálit:
- nemocniční odpady
-průmyslový toxický a nebezpečný odpad
-chemická rozpouštědla
-těžké kovy
-popílek z jiných spaloven
-azbestová vlákna a eternitové desky
-kaly z čističek vod
-pneumatiky
-polychlorované bifenyly
Děkuji Vám za přečtení a přeji pěkný den ! Sybille

Re: Petice
Autor: (IP zapsáno)
Datum: 26.05.2012 23:29

Co takhle spíše petice za referendum? Lepší než stále strašit?!

Re: Petice
Autor: Sybille (IP zapsáno)
Datum: 27.05.2012 01:13

Nevím proč by měla být petice za referendum, já vím, že referendum po česku - všelidové hlasování je možný projev každého občana. Právo na něj je zakotveno v ústavě. Takže? Máte problém?
Drahoušku "Vždybylo" Vy vidíte strašení v podávání informací? Tyto informace najdete o plazmovém spalování najdete všade.
I když pravdou je, že po besedě v muzeu je tu ve městě odborník na plazmové spalování, zrovna jsem mu chtěla nabídnout, že ve Výzmumném ústavu plazmové technologie mají volný flek. Já si spíše myslím, že Vám vadí právě ono podávání informací. A víte co vadí mě, že sázíte na nevědomost lidí a to se mi příčí a hodně příčí. Pokud tu někdo začal strašit, tak to bylo právě na besedě 26,4, to bylo velké BUBUBU.


Komu chybí osvěta ať se koukne do světa!
Máte internet - hurá do toho.

To všechno je zbytečné tu psát, protože i Vy to víte, zrovna jako já, jenže prostě potřebujete popíchnout.
Napsal jste dvě věty. Už z té první vím odkud vítr vane.Ale jinam, protože foukají větry převážně od západu, opravdu je tato lokalita úžasná. Hlavě, která to vymyslela, by měly narůst oslí uši, aby nešly už nikdy sundat a byly na obdiv všem.

Re: Petice
Autor: Sybille (IP zapsáno)
Datum: 28.05.2012 10:07

Vkládám sem tento článek proto, aby jste viděli, že boj proti spalovnám je už problém staršího data i zde v našem kraji.

Odpadová petice má plzeňské podpisy

regionplzen.cz,

pátek 19. května 2006

16:03

Pod peticí proti dovozu odpadů do českých spaloven je za necelé dva měsíce přes 3000 podpisů obyvatel Plzeňského kraje. Strana zelených, která jich chce nasbírat přes 5000, je odešle začátkem června parlamentu, vládě, evropskému komisaři Vladimíru Špidlovi a europoslancům. O tomto víkendu se připojilo 300 obyvatel Stříbra, Plané, Boru a dalších obcí, řekla specialistka na odpady ze Strany zelených Eva Tylová.
Cílem akce je zabránit nárůstu dovozu odpadů do Česka. Zelení chtějí prosadit do evropské směrnice a následně do novely zákona o odpadech definici spalování jako likvidaci odpadu, ne jako energetické využití.
Podle ekologů sílí tlaky na změnu klasifikace spalování odpadu právě na energetické využití, což by umožnilo dovozy odpadu do českých spaloven. Jejich provoz by se tak stal výdělečný. Stavbou spaloven by byly podle petice také potlačeny investice do recyklačních a kompostovacích zařízení.
"Hrozí masivní dovozy odpadů i stavby připravených spaloven," uvedl krajský volební manažer SZ Zdeněk Paul. Na Plzeňsku objevili zelení aktuální plány na spalovny v Rokycanech a Strašicích. Žádosti o dovozy jsou zatím podle Tylové ministerstvem hodnoceny jako dovozy k likvidaci spalováním, a proto jsou zamítány. Hodnocení ale nemá podklad v zákoně a závisí na výkladu ministerstva, které je údajně pod tlakem různých skupin. Například liberecká spalovna podala kvůli verdiktu ministerstva žalobu k soudu.
"Archy podepisuje 80 procent oslovených občanů, což svědčí o velké aktuálnosti problému," uvedla Tylová. Petiční akce se již konaly v Rokycanech, Klatovech, Domažlicích, Tachově, Plzni, Sušici a Nepomuku.Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.