Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Internet :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
O možnostech připojení k internetu na stříbrsku. Tipy na stránky, ... atd. 
Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 3 z 5
Re: inetHOME
Autor: z.hofbauer (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2005 00:56

tak ono těch zařízení co jdou použít je více, v současné době testujeme zařízení několik, ne ve Stříbře, ale v jiných lokalitách, takže pokud projdou, dočkají se nasazení i tady, pak snad nebudeme nikoho zbytečně prudit a nebude na nás nikdo házet špínu, uvidíme, ale každopádně díky

pro Michala osobně: ostatně kdybys měl chuť spolupracovat, ať už výměnu informací, zkušeností, či měl nějaký návrh nebo připomínku, dej vědět

Autor: Michal (IP zapsáno)
Datum: 26.12.2005 23:18

Jak jsem psal Compex je v pohode na 5.8, jenom je skoda, ze nema mac list(alespon myslim) pak by sel pouzit i pro klienty. Na 5.4 a vestsi vzdalenosti uz to tak super nejede, ale porad lepsi nez wifi 2.4. I kdyz mam jeden spoj ktery dosahne v jednom smeru 720 Kb/s smiling smiley, ale to je na 200m a na jedne strane je ant. s kruh. polarizaci smiling smiley.

Datum: 31.12.2005 00:53

tak budu mít k dispozici nový model compexe, uvidíme, první hlášky co jsem dostal jsou dost dobrý, umí to přetáhnout až 21mega, tak jak to otestuji, tak dám vědět, načal jsem spolupráci s člověkem, který pro compexe u nás dělá na vývoji a odladění firmů, je to takovej malej šílenec co se v tom hrabe s chutí a co jsem ho chvíli poslouchal, tak jsem si připadal že mluví cizí řečí, no pořád se člověk učí

nový compex
Datum: 10.01.2006 23:46

tak nový model compexe se už testuje, potěšitelná věc je, že to zatím vypadá moc dobře, uvidíme po delším provozu, nebudu zatím psát na které přípojném bodu je nainstalován, abych nečeřil vodu zbytečně, jakmile budu mít víc info, dám vědět

další síť
Datum: 10.01.2006 23:55

protože začíná být síť mírně přetížená, dojde na přípojných bodech k osazení dalšími sektory a aby to nebylo málo, začne instalace nové sítě v pásmu 5GHz, přípojné body budou stejné jako dosud, jen osazené další technologií, uvažujeme i zavedení dalšího tarifu a to 1MBps, uvidíme podle ohlasů
bylo vybráno několik lidí, kteří dostanou na testování tuto rychlost zdarma a pokud se osvědčí, zavedeme ji do svých nabídek
první sektor bude instalován do konce týdne, následovat bude osazení vybraných paneláků a pak jednotlivých uživatelů, přednost mají přetížené lokality jako je Brožíkova/Palackého/Gagarinova
takže tolik

Re: další síť
Autor: Brumla (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2006 14:37

síť mírně přetížená??????....Brožíkova odpoledne????mírně??????
nevěřím......ráno to lítá v pohodě...ale odpoledne a večer???
Kdopak je asi vyvolenej?????A bude mít 1MBps......chci to taky na zkoušku.....:-)))Tom napsal:

Autor: Jarda (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2006 15:11

to: Brumla - což takhle skusit jinou síť ? Mám SperlNet a jsem spokojen. smiling smiley)

Autor: (IP zapsáno)
Datum: 18.01.2006 17:24

Sylšel jsem že SperlNet je perfektní, a je tam agregace 1:1

Autor: Brumla (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2006 07:35

Tuhle síť jsem měl možnost také vyzkoušet. Nebyl problém. Možná je to otázka času, kdy bude mít Šperl více klientů. Před rokem Inet šlapal také v poho.

Re: další síť
Autor: Pista (IP zapsáno)
Datum: 19.01.2006 07:51

U nas na Plzensky ul. je to v pohode, asi je tu maaaaalo vytizena sit :-).

Autor: Lenka (IP zapsáno)
Datum: 21.01.2006 17:23

Na Větrné v poslední době to nejde skoro vůbec

Autor: Cuk (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2006 10:45

Na Vetrny mas mit Radu, kdyz tu ma special tarif.

Autor: Lenka (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2006 12:39

Pro Cuk:A jáký má Rada na Větrný tarif???? Fakt nevím o nějaké slevě. Dík za informaci

Autor: Brambora (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2006 13:41

Já jsem také připojen směrem na Větrnou a mě to běhá v pohodě... Maximální spokojenostsmiling smiley

Datum: 25.01.2006 21:20

pokud někomu něco neběhá, je tady k dispozici taková věc jako je telefon, pokud ho někdo neumí zvednout a neumí vymačkat pár čísel a stěžuji si že to nefunguje, pak se nesmí divit, že mu nikdo nepomůže a neporadí, Martinovi asi tolik, pokud nemáš externí anténu a pořád to tlačíš do luftu jen pouze na tu malinkou náhražku co máš na kartě, tak se nediv, že odpoledne a ve večerních hodinách ti to neběží, není signál, není přenos, zatímco ostatní klienti jedou spolehlivě na přenosové rychlosti 11M a tvoje karta pouze na 1M a s mizerným signálem, nedočkáš se zlepšení, takže pokud sis myslel, že ušetříš na vstupních nákladech, tak to je omyl, kdybys tam měl hned od začátku externí anténu, tak sis teď ušetřil nervy, takže opět, zvedni telefon, zavolej a pak to můžu řešit, s tvým problémem by si v dané situaci neporadil ani špičkový technik jakým Jiří Šperl je (určitě, vím to) doporučil by ti externí venkovní anténu, směrovanou na přípojný bod a s dostatkem signálu bys rázem byl v pohodě

co dodat, komu není rady, tomu není pomoci, či snad kdo radu nežádá, tomu není pomoci, nebo snad kdo si o radu nepožádá, tomu není pomoci?
spíš nebude pomoc poskytnuta

Autor: (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2006 21:23

Opravdu tomu nerozumím,ale já jsem velice spokojený. Jak tu čtu, tak mohu být rád, že nejsem u inetHOME, ale u ŠperlNet.
Píšete tu o nějakém přetížení, jak se to pozná?
Zkuste si přečíst něco na www.sperlnet.infow - to je kultura

a dost
Datum: 26.01.2006 13:05

takže hodlám tuto debatu uzavřít, pokud budou psát uživatelé své příspěvky pod pouhým jménem, či vymyšlenou přezdívkou a nepředstaví se, neuvedou své pravé jméno, či kontakt na sebe, ať už email nebo telefon, tak nehodlám reagovat, nemám důvod někomu něco vyvracet či uvádět věci na pravou míru a vychvalovat nebo naopak hanět ten nebo ten internet, či služby s ním související, je to v praxi možné do nekonečna jen pouhým přihlášením a změnou autora příspěvku, což neodpovídá realitě a relevantnosti takového příspěvku či osobě autora, pokud bude mít někdo připomínky či dotaz, je možné se na mne obrátit přímo a já tak budu řešit konkrétní situaci či problém a ne pouhé výplody fantazie a momentální nálady autorů

Autor: Pavel (IP zapsáno)
Datum: 26.01.2006 21:31

To Nerozumímtomu: To jsou fakt kulturní stránky. Kde tam tu kulturu vidíš?

Autor: Cuk (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2006 13:07

Sperlnet jsou lamky smiling smiley Nic proti... inetHome ma bezkonkurencni nabidku, to se musi nechat... A je pravda kdyz si nekdo nekoupi antenu a pak se divi ze to neslape, tak je to fakt technik grinning smiley

a dost
Datum: 31.01.2006 00:58

A DOST
a skutečně tedy dost, protože to co se tu odehrává je prostě už nechutné a myslím si že i zbytečné, na co si tu kdo hraje, proč kydáte špínu jeden na druhého, házíte po sobě slova o jejichž významu si nezasvěcení mohou myslet cokoli, nabádat někoho aby se styděl je asi bezvýznamné

došel jsem k tomu, že jsem dnes zvedl telefon a protelefonoval asi dvě hodiny s Jirkou Šperlem. Protože se oba dobře známe a víme o čem net je a Jirky i jeho syna si nesmírně vážím, protože měli oba odvahu se do něčeho takového jako správa internetové sítě pustit, tak jsme se dohodli na vzájemné spolupráci. Asi se budete všichni divit, ale muselo k tomu dojít, protože okolnosti nás k tomu donutili. Nedá se říci, že jsme konkurenti, možná z pohledu laika, který o netu nic neví a nezná výhody té které sítě, nezná technologii, kterou je síť postavena, nezná její přednosti a nevýhody. Lidi vidí pouze cenu a rychlost, někdo možná ještě zkoumá výpadky a čas pingů, někdo rozumí pojmu agregace, ale soudit jen na základě dohadů a informací typu jedna paní povídala. Pánové, kde jsme. Jak píšu, jedná se o dvě různé sítě, či spíše typ sítě. Pokud budete chtít soudit, je třeba problematice náležitě porozumnět a pokud někdo tomu dostatečně nerozumí, ať se zdrží svých osobních výlevů. Ať si někdo zkusí co to ve skutečnosti je, jakými problémy se musí člověk zabývat několik hodin denně. Ostatně možnost tu má každý, vemte si konektivitu, je jí dostatek, naopak je problém čím dál větší konektivitu prodat. Postavte síť a připojte si klienty. Narazíte na takovou spoustu problémů o kterých se vám ani nezdá. Od papírových, přes ČTU a limitem vyzářeného výkonu konče. Páteřní linky, routery, poštovní server, helpdesk, potřeba i spát s telefonem, protože pořád někdo volá. A další a další aspekty. Zkuste si to a budete za chvíli z toho tak na prášky, že budete špatně spát, možná vůbec, manželka a děti vás uvidí akorát ráno když vstávají do školy a do práce a skoncujete s tím tak rychle, jak jste začali. To vám mohu garantovat. Proto smekám před firmou ŠperlNet a klaním se jejich odvaze si vzít na hrb takovu odpovědnost, jakou je provoz internetové sítě. Nesuďte něco čemu sami dost dobře nerozumíte, nehažte silnými slovy na adresu někoho a něčeho, když neznáte dostatečně danou problematiku. Ostatně máte na výběr, připojte se ke komu chcete, od toho tady jsme. Jsme tu pro vás. Existuje možnost volby a nabídka každé sítě je jiná. Jiná v několika aspektech, které je třeba zvážit.

Abych utnul všechny ty nezasvěcené a neodborníky. S Jirkou jsme se dohodli na poměrně širokém spektru spolupráce. Namátkou uvedu třeba výměnu informací o majitelích MAC adres, kteří se v síti dopustili prohřešků či ruší. Na vzájemné podpoře při hledání rušičů, možnost využít zařízení k zaměření řušení na kmitočtech či přenosových kanálech (pokud někdo nerozumí). Koordinace kmitočtů přístupových bodů, jejich umístění a směry vyzařovacích diagramů. Spolupráce na budoucíh projektech. Je toho poměrně dost, nemá tu cenu vypisovat vše, na čem jsme se dohodli.

Takže pokud bude někdo chválit či špinit jednu nebo druhou síť, společně se tomu s Jirkou zasmějeme a budeme si myslet své, jak o hodnotě příspěvku tak o osobě přispěvovatele

Co na závěr. Každý ať si sáhne do svého svědomí a zváží na kolik je fundovaný a rozumí internetu a technologiím a pak ať soudí.

Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 3 z 5

Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.