Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Internet :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
O možnostech připojení k internetu na stříbrsku. Tipy na stránky, ... atd. 
Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 2 z 5
Re: inetHOME
Autor: Franta (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2005 18:06

Čau,chtěl jsem se zeptat jestli někdo nevíte,jak to vypadá s přípojnym bodem ve městě?Kdy pojede naostro atd.

Autor: bkv (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2005 11:22

Pristupove body jedouci na ostro (nutna registrace):
Na Vinici, tr. 5 kvetna, Stodska, Brozikova

Otevreny pristupovy bod (bez registrace):
Manesova

Manesovka
Autor: z.hofbauer (IP zapsáno)
Datum: 02.02.2005 18:22

takže pánové, právě držím v ruce posledního z rodu mohykánů, zařízení SOEKRIS, které se bude montovat do Mánesovky a tím pádem se uzavírá poslední volný přístupový bod ve Stříbře, čili máte dnes poslední den na zbagrování celého světa zadarmo, protože zítra už to nepůjde bez registrace

Mánesovka
Datum: 02.02.2005 18:29

uf, zase budu mít o pár vrásek méně a čisté svědomí

ještě dotaz, neznáte někdo zařízení Belkin ?

Datum: 02.02.2005 18:31

jo a co to je zařízení BBN? Bolt Beranek and Newman Inc. ?

Zkušenosti z ostrého provozu
Autor: Tjunikov (IP zapsáno)
Datum: 05.02.2005 08:33

Po cca 10-ti denním ostrém provozu na AP Brožíkova naprostá spokojenost. Výpadky žádné, ztrátovost paketů 0 procent, ping slušný, rychlost odpovídá objednanému (+/- samozřejmě jsou servery s pomalou rychlostí, ale to není problém inetu-home).
Klidně to berte jako reklamu, myslím že si ji zaslouží - teď si jen přeji, aby to tak vydrželo. Vzhledem k dostupnosti CDMA a brzy ADSL doufám že zahlcení éteru ve Stříbře snad nehrozí :-).

Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 19.06.2005 15:21

Nevím, jak už je to dlouho, ale na stránkách inetHomu se objevily fotografie z jednotlivých přístupových bodů ve Stříbře. Pokud na těchto fotografiích zahlédnete svůj dům, nebudete mít žádný problém s připojením k internetu přes tuto společnost.

Na mapce stačí kliknout na název přístupového bodu a následně se Vám zobrazí série fotografií focená přímo z něj.

2 z.hofbauer: Neměl by mi inetHome za tu osvětu pomalu začít platit? :-D :-D :-D

Autor: Cuk (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2005 19:31

Nevite na jakej pristupak je videt z Vetrny??

Datum: 22.07.2005 12:26

no Tomáši, za tu osvětu a informace určitě, ostatně ten kabel co jsem ti donesl by to mohl spravit ne?

Datum: 22.07.2005 12:29

z Větrné je vidět přístupáků několik, potřebuji číslo baráku, patro a na kterou stranu jsou okna, případně jestli je přístup na střechu atd. ze samotné ulice nedokážu přímo odpovědět, tak dej do placu více info, případně mi cinkni 777164031, nebo mail: z.hofbauer@seznam.cz

Datum: 22.07.2005 12:37

posilujeme další směry z přístupového bodu 3, umístění třída 5. května smět na severní předměstí, montáž začátkem týdne to jest 25.července

již je namontováno posílení o další sektor na bodu 1, umístění Stodská ulice, směr přímo na město (asi tak středem na náměstí)

v plánu je vybudování dalšího přípojného bodu přímo na paneláku v Soběslavově ulici, osvícení signálem komplex paneláků na severním předměstí a okolí rodinných domků směrem na sever a severozápad, montáž do měsíce, včetně spuštění

Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 22.07.2005 15:08

to z.hofbauer: To rozhodně! smiling smiley)

Autor: j.moravec (IP zapsáno)
Datum: 24.10.2005 09:11

To z.hofbauer: malá technická - v pásmu 2,4 GHz je sice 13 kanálů ale s principu přenosu a kódování je zřejmé, že při výběru kanálu jsou pro přenos použity i 2 kanály sousední na obou stranách. Tzn. prokud vyberu kanál 3, pro přenos ve skutečnosti využívám kanály 1 až 5. Takže kanálů, na kterých nebude docházet k rušení je ve skutečnosti ještě méně. (např. 1-6-11). Pro 54Mbit je záběr pásem stejný, jen je zvýšem počet frekvencí, na kterých je signál přenášen (např. místo 16 frekvencí v pásmu 1-5 je jich použito 128 atd). Z toho plyne vyšší rychlost, ale i výšší náchylnost na rušení.

to teoretik: délka UTP kabelu je dle normy do 100m, ale v praxi lze i více, i když pak už není zaručena rychlost 100mbit.

Omlouvám se všem, které jsem obtěžoval technickými detaily.

Jinak hodně štěstí s bezdrátovým internetem ve Stříbře a držím palce.

Jirka Moravec

Autor: Jiri Zdenek (IP zapsáno)
Datum: 10.11.2005 21:31

Jak na to koukam, tak do inethome rozhodne nepujdu, protoze jsem na poskytovatele, kteri nic neumeji, silne alergicky, mam sve neblahe zkusenosti z Plzne.
Pane Hofbauere, nez se zacnete ohanet trestnymi ciny jako v teto diskuzi, tak si laskave projdete alespon takovou zakladni vec jako jsou limity a licence CTU, ktere vesele poskytujete - staci si jen netstumblerem projet Stribro a uz jsem mel chut zvedat telefon a napraskat vas CTU, protoze se chovate presne jako 90% wifi poskytovatelu - neznate sitove prostredi, neznate chovani signalu, ignorujete povoleny vyzareny vykon, nejste schopni ani zjistit, na jakych frekvencich pracuji vase zarizeni a nelegalne provozujete sve zarizeni, viz napr. Trango.
Takze jak rikam, inethome jde mimo mne, pockam si na konkurenci, mam nejake signaly ...

Autor: HateHim (IP zapsáno)
Datum: 16.11.2005 19:33

Tak takovyhle typky, jako je soudruh Jiri nebo Zdenek nebo jak se vlastne jmenuje, opravdu miluju - chytraci nejchytrejsi ze vsech...... Akorat navazet se do nekoho, kdo alespon neco dela - to by jim slo... To by me teda fakt zajimalo, kdy tady budeme mit nejakou JiriZdenek-Net sit, nebo ze by to byl verejny zahradni bazen 3x3m ci parkoviste pro bantamova kolecka s vlajeckama CTU ??? :-D

Jenom tak mimichodem - 2,4 GHz je bezlicencove pasmo, jestli se nepletu - no a zbytek, tj 5,8GHz - jakpak jste to mohl nasnifovat ??? Mate snad schvalenou licenci na provozovani zarizeni na tomto kmitoctu ?? Asi ne, ze...

Pozdravujte ode me Astara Serana, velitele Velke vesmirne flotily

Autor: (IP zapsáno)
Datum: 17.11.2005 18:16

Nemohu jinak než také zareagovat na pana Jířího, nebo Zdeňka. ČTÚ zde již několikrát byl. A to na pozvání podobných lidí, jako jste vy. Samozřejmě vše proběhlo bez problémů. Takže si to můžete milý pane zkusit také. Držím palce.

A pokud chcete tvrdit, že p. Hofbauer nerozumí chování signálů, tak si to velice dobře rozmyslete. Myslím, že by Vám o radiové technice mohl vyprávět celý týden, až by jste z toho měl hlavu jako pátrací balón.

A pokud se tady objeví konkurencem, jsem velice zvědav, kam umístí své přístupové body, tak aby mohla alespoň z části pokrýt to, co nyní pokrývá firma Inethome.

Rád si tady o tom ještě podebatím,....tak čekám reakce :-) děkuji.

Autor: Jiri Zdenek (IP zapsáno)
Datum: 18.11.2005 13:27

Frantisek Vrba: Ano, zkusim to, nemam s tim zadny problem. Nebudu pana Hofbauera poslouchat cely tyden, podobnych lidi podnikajicich v IT oboru, kteri umi jen dlouhe hodiny povidat o necem, cemu sami nerozumneji znam spousty.

na primitivni vyplody od HateHim nebudu reagovat - sam ve svem prispevku ukazal, ze je jeste vice mimo nez pan Hofbauer.

Datum: 21.11.2005 10:50

tak jsem přijel z dovolené a koukám co se děje na stříbrském netu a docela jsem se pobavil

Jirkovi Moravcovi: nemyslím si, že bys někoho obtěžoval technickými detaily, naopak je to přínos pro všechny, kteří se wifi technologií zabývají, či chtějí zabývat a pokud tomu rozumíš a já soudím, že ano, tak proč bys nemohl přiložit polínko do ohně a nenásilnou formou zde na těchto stránkách opravit, či vysvětlit některé pojmy či terminologii, za sebe mohu jedině poděkovat a budu rád, když se i nadále budeš zapojovat

Datum: 21.11.2005 11:48

ovšem to jak se do mne statečně opírá pan Jiří Zdeněk nemohu nechat bez odezvy, zprvu jsem nechápal co po mě vlastně chce, či co mu mám vlastně odpovědět. V klidu jsem to nechal uležet, abych se zbavil emocí a nyní s odstupem času mohu v klidu odpovědět následující:

někoho napráskat ČTU je samozřejmě možné, proč ne, ovšem musí mít skutečně důvod a tento důvod zde postrádám, ČTU zde mělo své techniky na měření a nejen ve Stříbře, ale ve všech lokalitách, kde firma Inethome působí a ve všech směrech či řekněme měřitelných hodnotách jsme všude v limitu, ať se jedná o technologii na 2.4GHz či při použití zařízení Trango na 5.8GHz, takže někoho nařknout, že porušuje maximální vyzářený výkon, či nelegálně provozuje Trango zde není na místě, ostatně proto abychom neporušovali limity máme ve Stříbře 6 přípojných bodů osazených od 2 do 4 APček a budou další, právě z důvodu, aby byl náš signál dostupný všude a blízko ke klientovi

osobně nevím jak se chová dalších 90 procent poskytovatelů, ale protože jako technik a zástupce firmy pro oblast Stříbro se držím určitých pravidel a doporučení, které mi firma dala a tohoto řekněme "mustru" se drží mnoho dalších jako jsem já, jen v jiných lokalitách, nevím co je na tom špatně, čím toto chování měří, jaké je měřítko, pokud něco děláme špatně, ať mi to někdo řekne a ukáže a já se budu maximálně snažit to napravit, žádný učený z nebe nespadl a chyby dělá každý, proto uvítám každý objektivní názor či kritiku, rád o ní podebatuji a vyvodím pak závěry, ostatně můj osobní email zde již několikrát proběhl, včetně tel. čísla, takže kontaktovat mne, není opravdu problém

co se týče komentáře neznalosti síťového prostředí, či chování signálů nebo měření kmitočtu zařízení jsem na rozpacích jak na to náležitě zareagovat, problematika je dosti široká na to, abych zde mohl do nekonečna uvádět měřící aparatury, které máme k dispozici, své zkušenosti a svých kolegů atd. Nemyslím si však, že prostor na těchto stránkách je tu od toho, abych se s někým přel a jedním argumentem zabíjel druhý, vyvracel dokola nepodložené a z prstu vycucané bláboly a tak bych rád zakončil tuto malou přestřelku

mám svůj osobní mail z.hofbauer@seznam.cz a mám i telefon 777164031 a pokud má někdo dojem, že mi má co říci, ať se mi ozve, rád si popovídám a pokud to k něčemu povede a bude to ku prospěchu věci, řekněme povede li to ke zkvalitnění našich služeb ve vztahu k zákazníkovi, bude to jen dobře

díky

Autor: MIchal (IP zapsáno)
Datum: 14.12.2005 18:35

To se divim, ze si compexy nedate i na pater. Jdou pouzit i na 5,4 a v limutu CTU smiling smiley.......

Jdi na stránku: Předchozí12345Následující
Aktuální stránka: 2 z 5

Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.