Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Internet :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
O možnostech připojení k internetu na stříbrsku. Tipy na stránky, ... atd. 
Jdi na stránku: 12345Následující
Aktuální stránka: 1 z 5
inetHOME
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 22.09.2004 09:53

Podle posledních informací by měla být konektivita dostupná ve Stříbře do tří týdnů. Pak už nic nebrání tomu, abyste se připojili již od 399,- za měsíc. Podrobnosti na [www.inethome.cz].

Re: inetHOME
Autor: Jan Dauda (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2004 12:37

"Agregace je při našich tarifech maximálně 1:5." >> Čili si to zase spočítejte. Nevím proč, ale mě přijde RADAcomp bez konkurence a až na drobné dešťové výpadky i spolehlivý teď konečně i výhodný.

Jan Dauda
...

Autor: Jirka (IP zapsáno)
Datum: 23.09.2004 14:00

InetHome uvádí pouze že dá vlastní IP zda bude veřejná nebo neveřejná to už tam nepíše, ani se nezmiňuje o tom jaká bude agregace, pouze cenu a ještě tam nemá ani napsáno jestli je to z DPH nebo bez DPH.

Datum: 23.09.2004 15:29

Proti RADAComp. nic nemám, ale taky nemám nic proti zdravé konkurenci. Poté, co Rada koupil v létě Maivu, zmizela jedna ze světa. A tak vítám novou posilu. Vydělat na tom může jen zákazník. Nebo ne?

Ne každýmu vadí agregace nebo je mu úplně jedno, jestli má nebo nemá veřejnou IP adresu. Někoho třeba nejvíc zajímá kolik zaplatí za prohlížení webu a stažení mailů. A zrovna v tomhle případě pro něj bude INEThome to nejlepší, co ve Stříbře bude k dispozici.

To Jirka: Myslím, že jsem viděl někde napsáno, že ceny jsou včetně DPH. Všechno se dá ověřit. Na jejich stránkách najdeš číslo zelené linky.

Hlavně, že další uživatelé budou moci dát sbohem Telecomu a bez ustavičného koukání na hodinky diskutovat na Stříbro.net :-D
Nemám pravdu?

Tomáš Möller

Autor: Tjunikov (IP zapsáno)
Datum: 21.11.2004 15:48

Tak furt sleduju ty stránky inet.home a o Stříbře ani zmínka. Vypadá to že to na něčem skončilo - škoda. Holt budu muset dále vydržet na GPRS (ve výhledu na Bluetone mám strom a Radacomp taky problém, navíc ho za stávajících podmínek ani nechci).
Konkurence by oběma jen prospěla, ty ceny nic moc.

Datum: 22.11.2004 10:27

Pokud je mi známo, před 14-ti dny se měly montovat přístupové body, takže to asi neusnulo. Mám slíbeno, jakmile bude spuštěn ostrý provoz, že se dozvím veškeré informace. Samozřejmě si je pak nenechám jen pro sebe :-D
Co vím už teď, tak nejnižší nabízená rychlost bude 196 kbit/s, agregace 1:2, bez omezení dat. Vše za velmi slušnou cenu (zhruba 1/2 GPRS ;-)). Takže se máte na co těšit!

Autor: Tjunikov (IP zapsáno)
Datum: 23.11.2004 07:26

To jsem rád. Tak já tu pilu ještě schovám. Pokud to vyjde, bude to skvělé - doufám, že na ně budu vidět. Kdyby neměli kam namontovat AP, můžou to dát klidně ke mně na stožár v komínu (Dukelská) :-)

Autor: z.hofbauer (IP zapsáno)
Datum: 12.12.2004 23:13

uf, tak jsem se konečně dostal k tomu, abych něco napsal, omlouvám se za to malé zdržení, ale je toho ted nějak moc, s Tomášem se hodlám spojit, jakmile mi to čas trochu umožní a dáme dohromady nějaké povídání
alespon v kostce

agregace vzhledem k tomu, že jde o sdílené pásmo 2,4GHz a není možné v tomto pásmu garantovat rychlost, tak uvádíme 1:3 aby byla dostatečná rezerva

druhá věc je, že máme v současné době k dispozici 20Mb z optiky na ropovodu v Těchlovicích a naplnit tuto kapacitu bude trvat hodně dlouho, tak se nepředpokládají výrazné poklesy na rychlostech

určitě si někdo všimnul, že naše síť běhala takřka měsíc bez jakéhokoli zabezpečení, zajištění a bylo možné se přihlásit a bagrovat zcela zdarma, bylo to účelem a tak bylo možno ověřit kapacitu, rychlost a zatížení

v pondělí se uzavírá net a montují se zařízení SOEKRIS, nebude tak již možné se přihlásit do netu zdarma na 3 přístupových bodech

jedná se o přístupák v ulici Na Vinici, tř. 5 května a v ulici Stodská
tyto body již pojedou tzv. na ostro

v pondělí se spouští přístupák na Brožíkově ulici, tento pojede zatím do odvolání jako zkušební provoz opět volný, to jest zdarma, avšak pozor, tento bod má obrácenou polarizaci, je to z toho důvodu, aby bylo možné opakovat kanály použité jinde ve Stříbře, přeci jen kanálů je 13 a jsou tu i ostatní uživatelé, takže se snažíme si nedělat problémy a být ohleduplní i k ostatním uživatelům sdíleného pásma

jedeme v B modu, to jest 11Mb, nechceme záměrně použít 54 mod, to jest G, protože tento druh provozu zabere větší šířku pásma a už takhle tu je husto, nehledě na to, že spoustu zařízení tento režim nepodporuje

a ted něco o rychlostech a cenách, podařilo se mi pro Stříbro exkluzivně zajistit za prvé agregaci 1:3, což je si myslím pro uživatele příjemné, že poklesy rychlostí nebudou tak hrozné

za další, protože disponujeme poměrně velkou kapacitou, je možné nabídnout za přijatelné ceny větší rychlosti

192kb ............... 399,-
256kb ............... 599,-
512kb ............... 999,-

pro rychlosti 256kb a 512kb je možné si přiobjednat ještě rychlost 128kb za 100,- včetně daně (jako příklad uvedu vedoucí pracovník a sekretářka, či podnikatel a jeho ratolesti doma), samotnou 128kb však nenabízíme, každá tato rychlost má samostatné přihlášení a svou agregaci

ceny jsou včetně daně, to jest koncové a pro normálního pracujícího člověka dostupné, alespon si myslím já osobně

něco o technice: z optiky v Těchlovicích jde signál na 10GHz pojítkem SVM, někdo ho zná jako Smítkostroj (konstruktér Smítko starší) na stožár v objektu Stodská, odtud na jednostlivé přístupáky po 5.8GHz pojítky Trango, na přístupových bodech jsou zařízení Compex WPE 54G

takže asi tolik, jak píšu s Tomem se spojím osobně a dořešíme další povídání, aby bylo Stříbro informované, mějte se fajn, jdu dělat ............

Autor: theCuk (IP zapsáno)
Datum: 16.12.2004 09:17

Vazne je to dobry, ale neslo by po domluve udelat verejnou IP. Vazne bych asi s neverejnou neprezil ani den smiling smiley PRosim diky z odpoved. Piste bud na mial nebo ICQ 343646105

Datum: 17.12.2004 22:27

ale jo proč ne, statickou adresu je možné přidělit jak veřejnou, tak i neveřjnou, stačí jen na požádání, není to vůbec problém

Autor: theCuk (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2004 12:49

Chtel jsem se zeptat jeste jak je to s propojenim wi-fi karty od anteny. PRej mezi nima nesmi byt moc dlouhy kabel... Jak se to dela kdyz tu antenu potrebuju mit krapet dal. Alespon tak 15m

Autor: teoretik (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2004 14:56

Podle mě se někam blízko za anténu dá krabička (access point), která funguje jako externí wifi síťovka. Ta se připojí k PéCéčku (k normální síťovce) ethernetovým kabelem. ten může bejt max.200 metru dlouhej, takže by ti to mělo stačit. Jen to bude o něco víc stát.
Doufám, že tě moc nenavádim...B-)

Autor: PetrP (IP zapsáno)
Datum: 22.12.2004 22:16

Jak je to v Mánesovce? Lze se pripojit? Kde mate antenu?

Diky Petr P

Autor: CuWaWa (IP zapsáno)
Datum: 26.12.2004 23:50

Mam takovou skromnou otazku, neda te mi nekdo sitovej klic na inethome ?? me se nechce ho snifovat smiling smiley

Datum: 27.12.2004 16:45

antény, jako přístupáky jsou všude možně, už jsem o tom psal, nicméně ve výstavbě je přístupák naproti Besedě, s časovým horizontem spuštění 9.1.2005

takže když vydržíš, budeš to mít na dosah, případně je možné se ihned připojit na přístupák Stodská, tř. 5.května které jsou v dohledu, ale už jedou v ostrém provozu, případně Brožíkova ulice, které zatím jede otevřená, volná a tudíž se může připojit každý, kdo má doma wifi a bagrovat dle libosti

Datum: 27.12.2004 16:53

hele nemyslíš si, že žádat po někom klíč je přinejmenším drzost, vcelku je mi to jedno, ale tím, že ti někdo poskytne klíč, mu musí být jasné, že jeho heslo bude použito někým jiným a tudíž on sám si ani nevrzne, nehledě na to, že budeš muset naklonovat jeho MAC adresu

já osobně bych si to tu netroufnul prezentovat, tenhle požadavek, nehledě na to, že to silně zavání trestným činem atd ..........

jestli vidíš na Inethome5a až 5d tak si to můžeš testnout tam, tam to jede jako otevřené, stačí natáhnout IP adresu automaticky, stejně jako DNS a můžeš si bagrovat do té doby, než se ten net i tam uzavře, vidim to tak do 14 dní až 3 týdnů, takže zatím je klid

Autor: PetrP (IP zapsáno)
Datum: 05.01.2005 21:06

Naproti Besede? Kde presne? Bydlim v te dvojbytovce hned vlastne vedle Besedy. Nechces rict, ze to planujete na nasem baraku? Muzes mi prosim napsat do mailu nejakou nabidku. Ceny za pripojeni atd. Mel bych o to docela zajem, i kdyz jeste uvazuju o jinych moznostech.
Co vse je potreba k pripojeni na inetHome, treba na ten test jak rikas?
Wifi kartu, antenu a jake parametry pro nastaveni?? Co kdyz mam PDA iPaQ HP4700, ktery ma v sobe WiFi, slo by se nejak napichnout i s timhle?

Diky za odpoved Petr P.

luccio@seznam.cz

Datum: 06.01.2005 02:44

no jasně že to je v té dvojbytovce, pravděpodobně budeš bydlet pod přípojným bodem, takže i s tím bookem by to šlo, ostatně ráno jdu instalovat technologii pak se natáhne soft, asociuje se mi 5.8GHz páteř a hurá do zkušebního provozu

samozřejmě lidi v baráku, pokud budou stát o připojení, bude možné připojit přímo na UTP kabel a síťovku, je to levnější, rychlejší, spolehlivější

co k tomu víc dodat

cinkni mi na telefon 777 164 031 nebo na mail z.hofbauer@seznam.cz dáme řeč

SMTP
Autor: bkv (IP zapsáno)
Datum: 14.01.2005 16:10

Dobrý den,
jaký SMTP server lze použít při připojení přes inethome?

Datum: 15.01.2005 12:28

smtp.sloane.cz

a to je vše

Jdi na stránku: 12345Následující
Aktuální stránka: 1 z 5

Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.