Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Internet :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
O možnostech připojení k internetu na stříbrsku. Tipy na stránky, ... atd. 
Jdi na stránku: Předchozí123456Následující
Aktuální stránka: 3 z 6
Re: *
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 18.06.2004 10:29
Avatar

Čistě teoreticky to možný je. Prakticky asi ne. Radiokomunikace budou trvat na svým hardwaru. Nejlepší bude, otestnout si připojení u někoho, kdo je přes Bluetone připojenej.
S lagama u Rady je momentálně (po navýšení rycholostí) nespokojeno dost lidí, převážně hráčů. Snad to Radu donutí něco s tím udělat.
Navíc v Domažlicích (Radovo sídle) bude brzy zavedeno ADSL, a tak bude muset trochu přidat, aby si udržel zákazníky.Tomáš Möller

Re: *
Autor: Ruslandien (IP zapsáno)
Datum: 02.07.2004 08:40

Mimochodem ti kdo mají přípojko od Rady a používají DC++ tak zkuset zajít na hub (212.80.69.119). Nebudete litovat...

Re: RADA is the BEST
Autor: cholera (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2004 15:10

To si ti zda jako super 1200 za 200 kilo? je vydet, ze mas spustu volneho casu...

Re: Internet ve Stříbře - novinky
Autor: cholera (IP zapsáno)
Datum: 17.07.2004 15:14

ale hovno telecom..... od koho bere RADA net ve stribre?

Re: Internet ve Stříbře - novinky
Autor: Venca M (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2004 02:09

Je krásný číst si některé názory, co tady padají.Vím o tom všem své a tak se nechci moc s někym hádat,jelikož nějakou dobu spolupracuji s firmou,která provozuje bezdrátové připojení k internetu.Chci jen nastínit věc,která se tu připravuje a doufám, že Vás všechny potěší.Za měsíc,dva, nebo tři budu mít možnost připojit lidi za minimální instalační poplatek, kterej pokreje náklady na WI-fi kartu, kabel, konektor, anténu (cca 1500-2000 Kč).A pokud to technologie dovolí, jako že asi ano, dá se použít i stávající bezdrátové zařízení, které máte nyní doma a pak instalce stála 0 Kč.Stejně tak, když si koupíte a naistalujete zařízení sami.Dovolim si nastínit ceny.Mohlo by to být za měsíční paušály např. 128k ..... 800-900Kč včetně DPH nebo 64k....500-600Kč včetně DPH, či 33k 300-400Kč.S tím, že pokud by linka nebyla vytížena, každý uživatel by měl maximální možnou rychlost.A pokud by se připojilo více lidí, každý by měl garantovanou tu svou zaplacenou rychlost.Takže např. ve 3 ráno budou připojeni 3 uživatelé s garantovanou rychlostí 33kbit,ale jelikož tu bude laina pro celé Stříbro zatím 2 Mbity tak každý z nich bude moci stahovat rychlostí 2000/3=666kbit.Tohle je jen obrazně řečeno, pro Vaší představu.Myslim si, že je to férová nabídka.

Jinak k předchozímu příspěvku-Firma Rada computers Domažlice si sem tahá vlastní signál ze své páteřní sítě (10 Mbit pokud se nepletu), nejspíše z Přimdy, a tam jsou potom napojený dál,ale to už netušim, jestli k Radiokomunikacím, nebo k Tiscali, nebo ke komu.....nevím.,,,,,,,

Dále firma Maiva prodala veškeré své zařízení a s ním i právní závazky pro poskytování internetu právě firmě Rada computers.Takže bohužel o konkurenci méně......

Za další je velice smutné, že město před časem zamítlo plán na vybudování kabelové televize ve Stříbře, protože Karneval má nyní úžasnou nabídku internetu za cca 1000Kč měsíčně plný 2 Mbit, omezžený asi na 40G stažených dat měsíčně.Což je nářez a bomba....nu což.V Plzni to frčí a značně to devastuje firmy propagující bezdrát :-),, ..ale tady bohužel...........

Tak to by bylo tak vše.Zdravím a pozdravuji.... Venca M.....

Re: Internet ve Stříbře - novinky
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 23.07.2004 11:39
Avatar

Jak jsi prisel na to, ze mesto zavrhlo vystavbu kabelove televize. Ja o tom nic neslysel. Pust vice informaci. Kabelova televize ve Stribre hodne chybi.Tomáš Möller

Re: Internet ve Stříbře - novinky
Autor: pan chytrej (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2004 00:43

Rada bere inet od TGnetu, vlasne tgnet muze za to, ze ve stribre funguje Rada. A ted lepsi zpravy.... Rada koupil Maivu, takze dauda konecne snad prestane delat reklamu maive, jelikoz Rada bude mit skoro monopol

Re: Internet ve Stříbře - novinky
Autor: Jan Dauda (IP zapsáno)
Datum: 26.07.2004 11:59

Pro upřesnění: Nikdy jsem nedělal reklamu firmě Maiwa. Když jsem se je snažil zkontaktovat, nešlo to a nikdy jsem je nechválil. Spíše jsem je nenáviděl.

A firma RADA Computers má teď poté co odkoupila Maiwu mnoho výpadků. Přemýšlím o zřízení sítě s prozatímním názvem "Ag-free NET". Teď již musím jen zjistit nějaké informace a sehnat nějaké uživatele a kapitál.

Tedy pokud budou výpadky RADA sítě pokračovat jako nyní. Tak 3 až 5 krát denně na 1 až 3 hodiny.

S pozdravem Jan Dauda
již ne student Osmiletého Gymnázia ve Stříbře,
ale pravděpodobně student nějakého Gymnázia v Plzni,
jestli mě tam budou chtít.


Re: Internet ve Stříbře - novinky
Autor: x (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2004 01:43

Jenomze site typu freenet nejsou o poskytovani internetu, od toho je tu RADA a jemum podobni.

Re: Internet ve Stříbře - novinky
Autor: Pavel (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2004 07:15

Hele X a od čeho jsou sítě typu FreeNet. Já myslím, že je to právě o tom poskytnout internet stejné nebo vyšší kvality jako RADA za minimální cenu.

Pro Daudu: Včera jsem vložil do systému článek na téma freenet ve Stříbře s výzvou pro všechny, kteří by do toho rádi šli, ale jelikož admin má dovolenou, asi bude chvilku trvat, než se objeví. Ale máme stejný nápad. Jenže si pamatuju, že Ty jsi tady tvrdil, že bys z důvodu studií na VŠ neměl čas se síti věnovat. Tak jak je to?

Re: Internet ve Stříbře - novinky
Autor: Jean Baclajean (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2004 08:55

Ja myslim ze Dauda dostudoval a jako nezamestnany bude mit dostatek casu.
Jinak premejslim ze prejdu od Rady k Bluetonu poradimi nekdo jak je to s tim bluetonem - kladny nebo zaporny.
Jinak Rada me posledni dobou fakt s**e.
Nekolikrat denne vypadky a nic s tim zatim nehodla delat.

Re: Internet ve Stříbře - novinky
Autor: Jan Dauda (IP zapsáno)
Datum: 27.07.2004 23:12

Ja jsem jeste nedostudoval ale na VS nepujdu.

Takze freenetem bych se zabyval.

Bluetone neber. Je tam agregace a upises se na moc dlouhou dobu. Pak to musis platit tak nebo tak. Zkus radsi Tanet nebo Arcom - viz odkazy na Stribro.net.

Ale tam je to nejaky zamotany. ma to skoro stejny jako rada a jeste mi to z jejich stranek odkazuje na Maiwu ktera uz je Radovo. Tesim se na clanek o freenetu, prectu a okomentuju.

Tot vse

S pozdravem Jan Dauda
brigádník v KERMI s.r.o.


Re: Internet ve Stříbře - novinky
Autor: Pavel (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2004 08:37

Zajímalo by mne, jestli je někdo ve Stříbře připojenej pře TaNet. Podle mých informací zatím ve Stříbře síť nemají a bude nejspíš po prázdninách. Přednost dostali Mariánské Lázně. I když v sezbamu pokrytých míst již Stříbro figuruje.

Re: Internet ve Stříbře - novinky
Autor: Venca M (IP zapsáno)
Datum: 28.07.2004 23:57

Udělal jsem tady ve Stříbře pár připojení pro firmu Maiva.O zbytek se momentálně stará kámoš.Můžu říct,že síť teď běhá celkem bez větších problémů a prakticky bez výpadků.Ale Maiva šla teď do kytek a nikdo neví, co se bude dít.Rada prej dluží pár milionů(nevim komu) a snad má jít do konkurzu nebo co.Ale to jsou jen nějaký střípky toho, co jsem zaslechl.Kdo ví, co je na tom pravdy.

Realita je,že máme možnost úmístit převaděč na dost strategickym místě, odkud je vidět na celé Stříbro(Přesně tam, kde ho měla Maiva) a pokud seženem 10-20 lidí, kteří se budou ochotni připojit přes nás,tak by jsme se s cenama pohybovali maximálně někde tam, jak jsem psal v minulý zprávě.

Pokud by jste se chtěli zajímat o to, za jakou cenu se dá sehnat připojení do netu například od Radiokomunikací, od kterých se můžete napíchnout z toho vysílače, kterej je nad městem naproti přes silnici, co je AFL, tak věřte, že nabízejí například 1M za cca 7000 měsíčně+-DPH a musíte započítat taky pronájem, kterej si účtujou za místo na stožáru a to vychází na APčko o rozměrech 10x20cm cca 5000Kč/měsíčně...to znamená pro 10 lidí 100k za 1200Kč/měsíc. A samozřejmě na poskytování internetu musíte mít licenci,o kterou si požádáte telekomunikační úřad,pokud to nechcete dělat jen tak na hubu s tim, že si budete ten net odebírat jako jednotlivec a pak si ho na vlastní triko posílat mezi sebou.


My máme určitou výhodu a možnost slevy(podstatné).A proto si dovoluji vám činit již avizovanou nabídku.

Takže kdo by měl zájem, pošlete mi info na ok1wmv@seznam.cz a pokud bude dost lidí, aby se to zaplatilo, je to už jen otázka jednoho až dvou měsíců.

s pozdravem student FEL na ZČU Václav Muška

Re: Internet ve Stříbře - novinky
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2004 14:47
Avatar

Zdravím všechny freenet nadšence!
Mám několik tipů do diskuze:
- Já osobně bych doporučil zkusit si domluvit schůzku s někým ze zakladatelů Pilsfree.netu (je to kousek) a nechat si trochu poradit. Taky bych doporučil přečíst si sérii článků o budování komunitní sítě, které vychází na Mobil.cz. Uvidíte mimo jiné, že není třeba žádné licence.
- Nechal bych si zpracovat nabídky připojení i od jiných firem. Na trhu je několik levnějších firem, než jsou Radiokomunikace.
- Ve Stříbře se najdou určitě i místa, kde nebude nutné platit 5000 měsíčně za pronájem "placu"
- Na podobné projekty lze získat nemalé dotace :-)

Re: Internet ve Stříbře - novinky
Autor: admin (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2004 14:58
Avatar

Pavle, kam jsi dal ten článek? Rád bych ho pustil na svět, ale nějak ho nemůžu najít.
Jinak dovolená sice byla (a ještě je :-)), ale v redakčním týmu jsou ještě dva lidé oprávněni vydat článek. eye rolling smiley
Já jen, aby to nebylo všecno na mě. :-D


Re: Internet ve Stříbře - novinky
Autor: Cuk (IP zapsáno)
Datum: 29.07.2004 23:37

Začínám také uvažovat o vybudování Wi-Fi sítě připojené k netu (zatím jen pro kámoše a s kámošema) , ale... K čemu připojit tuhle síť. Na ww.transgasnet.cz jsem žádné ceníkdy nenašel, ale Stříbro mají zanesené v mapě. Přes Radu? Sám o sobě je poslední dobou hodně nestabilní. Tal co jiného tady ve Stříbře zbývá?

Re: Internet ve Stříbře - novinky
Autor: Pavel (IP zapsáno)
Datum: 30.07.2004 16:18

Ahoj Tome, vítej zpátky z dovolené. Článek jsem napsal a posléze smazal, jelikož jsem v něm později našel několik silně zavádějících informací a v současné době zjišťuji, jak to vlastně doopravdy je. Takže článek vrhnu do placu za 14 dní, kdy mi končí dovolená. Jinak jsem ve spojení se dvěma adminy z PilsFree.Netu a průběžně s nimi prodikskutovávám jednotlivé problémy vytvoření takovéto sítě. ´

Pro Cuka: Podle mých informací je TGNet velice přístupná firma, pokud se jedná o vytvoření cenové nabídky pro neziskové organizace (zdroj Pilsfree).
jinak jeden z adminů Pilsfree mě informoval o cennové nabídce pro jejich síť. Jednalo se o 4Mb linku a cena se nedostala přes 10 000. Toliko k wi-fi pro příštích 14 dní. Pavel

Re: Internet ve Stříbře - novinky
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 31.07.2004 23:08
Avatar

Cuk: Co třeba přehled poskytovatelů, kteří jsou ve Stříbře schopni poskytovat připojení k netu. Není 100%-ní, ale jako vodítko docela postačující.Tomáš Möller

Re: Internet ve Stříbře - novinky
Autor: informatoRR (IP zapsáno)
Datum: 05.08.2004 21:20

No 4 Mb pod 10 000 asi tezko sezenete, Pilsfree sice ma vyse zminovanou konektivitu za ty prachy, ale je to neco za neco smiling smiley

Jdi na stránku: Předchozí123456Následující
Aktuální stránka: 3 z 6


Bohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.