Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Vojna ve Stříbře (VÚ 8015) :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
Diskuze o životě, zážitcích, lidech a vzpomínkách z vojenského útvaru VÚ 8015 ve Stříbře, který v minulosti nesl různá jména. Např.: VÚ Františka Palackého nebo VÚ Československo - Kubánského přátelství. Tísíce mužů - branců několika generací z dnešní České republiky a Slovenska pamatují dnes už zrušená kasárna Stříbro. 
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
Vojna ve Stříbře- VÚ 4405
Autor: (IP zapsáno)
Datum: 25.05.2009 10:16

Vážení, pokud někdo čtete tyto stránky, nebyli jen bigoši. Ale taky protiletadlováci, sice menší útvar, ale taky řádní rivalové! A v letech 1970 až 1972 jsme tam měli kapelu Briliant, vojnu jsme protloukli na soutěžích ASUT, na přípravách k nim a na dalších akcích, které nám pomohly ty strašné 2 roky nějak rozumně přežít.
Po letech jsem našel už 4 členy kapely a hledám dál: Mirka Nového zez Plzně, Zdendu Burdu od Hradišča a Vaška Fialu ze Stříbra.

Re: Vojna ve Stříbře- VÚ 4405
Datum: 29.07.2009 12:06

Jo protiletadlovci.Každý den jsem chodil kolem jejich buzeráku a poslouchal jsem uječený hlas jejich asi velitele,který se při tom jekotu nejspíš ukájel.Věčně si hráli s kanonky,které furt zaměřovali na makety letadel a pohybovali s nimi na nějaké konstrukci,což jsem nikdy nepochopil.S jejich knihovníkem Dudou z Hradce K. jsem byl na školení v Plzni,docela s ním byla sranda.Pak udělal nějaký průser a sesadili ho,ale myslím,že to v té chvíli měl za pár.M

Autor: hanzi (IP zapsáno)
Datum: 03.11.2009 14:43

Můj spolužák z průmyslovky tam v roce 74 jako stavař budoval ty Al přístřešky pro techniku. Pochvaloval si jakou má havaj, až do doby, než mu nějaký pako v zápalu úklidu pomíchalo takový výztuhy ke každýmu sloupu. Pro laika - vzniklo tím něco jako puzzle. Na vojně je ale času... a jak říkal por. Hamáček i "lidí jako sraček".

Autor: eva (IP zapsáno)
Datum: 20.07.2012 15:33

Byli jste kluci jako buci-zdravím a hledám ty-co se ůčastnili ASUTU ve Stříbře spolupracovalo se se střední pedagogickou školou a dotáhli jsme to až do Kroměříže.....zkoušelo se v kasarnách-někdy i na pajdě.....sháním pamětníky,kteří mají nějaké fotky.....snad se někdo ozve....šlo o rok 79 a 80

Autor: Miloslav Holub (IP zapsáno)
Datum: 26.09.2012 08:17

Hlewdám někoho kdo sloužil v letech 1975 - 1977, nejlépe z 2. a 4. baterie - zdravím pište na : alan100@seznam.cz M. Holub

Datum: 04.10.2012 16:28

Žasnem nad tým, čo som to náhodou našiel ! 30.11.1980 som z tohto útvaru išiel do civilu. Motostrelec, absolvent. Velitelia : pplk Prochyra (veliteľ pluku), kpt. Hora (veliteľ praporu), npor. Šmerda (veliteľ roty). To človek len tak nezabudne. Pochodovali sme vojenskú prehliadku 9. mája 1980 na Letenskej pláni v Prahe a cvičili spartakiádu v tomto roku tamtiež. A ešte pplk. Puta, zástupca veliteľa pluku pre tyl (škrabanie zemiakov, čo mal na starosti, to bola vec, zážitok navždy !). To bolo vojsko. Nedá sa zabudnúť. Stále sľubujem rodine (deťom a vnukom), že jej ukážem ten hrozný kraj ("hrozný" z pohľadu tam slúžiaceho vojaka ČSĽA !). P. S. Ale krajina je to dodnes krásna. To Máchovo údolí ! A ten Rozvadov blízko a tá ochrana hraníc. SUPER ! Len mi to nikto nechce veriť.

Posledujem túto stránku. Nájde sa spolutrpiteľ ?

Datum: 01.01.2013 17:31

Slúžil som v rokoch 72-74,ked som prišiel po pol roku z peešky ako velitel družstva,
velitel baterky bol Jirka Plachý,prezívku mal čárlí,so mnou prišli Jozef Kozma,Rišo Stuchlik,Karel Šmrha atd,bol som velitel 6.kanona.Chlapci ozvite sa Jozef.

Datum: 15.05.2013 09:14

Sloužil jsem v letech 1971-1973u.baterie jako spojař,ve druhém roce jsem měl na starostknihovnu útvaru 4405.Vel.baterie byl por.Čech a pak por.Žilka.Oba byli dobří.
SpolubojovníciSládek,Kertis.Obermajer,Dintár...Ozvěte se někdo Ahoj

Datum: 22.08.2013 09:42

Slúžil som v rokoch 1966 až 1968, v tretej a prvej batérii VU 4405. Rád by som naviazal kontakt zo "spolubojovníkmi" z tej doby. Mimoriadne ma zaujíma Václav Mailinger z Prahy Chuchle a por.(v tom čase) Tříska z Plzne. Samozrejme aj všetco ostatní. Budem veľmi rád ak sa mi ktokoľvek ozve, Ahoj

Autor: Miloslav Holub (IP zapsáno)
Datum: 11.09.2013 07:20

Hledám někoho z 4. baterky , kde sloužil v letech 1975 - 1977, velitel ppor. Dávid zvaný černý pes.

Re: Vojna ve Stříbře- 1972
Autor: slovakiaonline.com (IP zapsáno)
Datum: 28.11.2013 22:52

Pamata si niekto nehodu vojaka na motorke v 72-hom?
Jeho meno bolo Milan Chovan a bol z Martina.
Dakujem za odpoved.

Autor: pavol (IP zapsáno)
Datum: 29.11.2013 21:15

Nebyla to náhodou nehoda pv3s versus motorka? Voják z povolání byl v pořádku, voják (zvs) řidič nevím?

Autor: vladimir javurek (IP zapsáno)
Datum: 21.12.2013 19:58

Ahoj,
v těch letech jsem byl výkoným prap na průzkumné rotě,nepotkali jsme se v době tvého přijímače?
javor

Autor: Vladimir javurek (IP zapsáno)
Datum: 22.12.2013 07:25

re Jaroslav Spáč
V Te době jsem sloužil na průzkumné rotě jako výkony praporčík.nepotkali jsme se v době tvého přijímače .který byl ubytován na učebně cizích armád?
Javor

Datum: 10.03.2014 14:52

Ahoj, Tebe si už nepamatuju, byl jsi tedy náš "bažant", já sloužil 1965-67 na třetí baterii, velitel npor. a potom kpt. Kubiš. Z našich mladých si pamatuju jména: Auer z Ostravska, Vereš(psáno maďarsky), Bihercz, oba Janové z Galanty. Kdyby sis vzpoměl na něktreré "mazáky" hlavně z 3. baterie, dej vědět. Díky a měj se. Jirka

Datum: 04.05.2014 02:29

Sloužil jsem také u třetí baterie VÚ4405 a to v letech 1964-1966, takže Ti můžu snadno připomenout jména Tvých mazáků.Pokud jsi byl t.zv. palebňák, tak např. Kopač, Pakosta, Sedlák, Kadoun, z řidičů Jořenek, Koníček (s výškou cca 1,5m),nadvozný Reiner Winter. Z měřické čety pak Plaček (SON 9A), Kadlec (PUAZO 6-60), Vávra (spojař), já (mechanik PUAZO 6-60 + elektro centrála SPO30), řidiči Procházka, Papež, motospojka Němec. Velitelé čet Forstl a Pružiňák, staršina Jarda Tůma. Střelby 1.rok Jince-Felbabka, 2.rok Kežmarok. Ještě vzpomínám na výborného kluka M.Červinku, který se zabil na motorce doma na dovolené. Z "bažantů" si vzpomínám jména Šolar, Pinc, další mi prosím připomeň. Nevím kde jsi sloužil Ty, jméno Dvořák si nevybavuju.

Autor: sollar (IP zapsáno)
Datum: 26.05.2014 10:01

Ahoj Láďo,přímo zírám nad Tvojí pamětí.S Jirkou Dvořákem jsme se snažili sehnat spojení na kluky co sloužili v letech 1965-67,bohužel z Vojenského historického
archivu došel pouze jmenný seznam a ještě neůplný a bez adres.Dobře si na Tebe pamatuji,mám ještě v albumu pár fotek ,co jsme chodili po Tachovsku a hledali tzv.
Pochody smrti.Jirka Dvořák byl na třetím děle.Já jsem byl u Ládi Plačka na Sonu.Dopkonce jsem se ho pokoušel po vojně nají,dodnes si pamatuji adresu Brno,
Antonínská 9 a on nebyl doma.Dodnes se několikrát do roka scházím s Pepou Rossmullerů, byl se mnou též na Sonu.Navštívili jsme také Frantu Frčka řidič Gazu.Dvakrát jsem byli na Slovensku za Štefanem Maťusem , mechanik SR.Pak tam byli ještě kreslič Pepík Nosek,Puazo Venca Škopek,Šimon Gažák,spojaři Honza Latka,Bohouš Lacina,řidiči Jirka Borka, Písařovic,Šetele,Kutil.Pepa Rossi má ze Stříbra manželku ,takže tam často jezdí a říká ,že z kasáren toho již moc nezůstalo.Zatím zdravím Jarda Šollar

stříbro 1974 1976
Datum: 12.07.2014 17:27

Ahoj, náhodou jsem narazil na odkaz z vú 4405 stříbro. sloužil jsem u 4 baterie pod ppr.tiborem dávidem, jako lesák jsek ukončil vojnu v květnu 1976 s petrem danišem a jardou čechem ,ten jestli se dobře pamatoüju sloužil u 2,bat. musím se přiznat.že na tebe se nemůžu upomenout.budu rád, jestli se ozveš,jarda náprstek náprda

od
Autor: zolo (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2014 15:18

ahoj sluzil som 75-77 ale na meno mepanetem . Nas velitel bol VITEK boll ta este naki ONDRUS ked sa nato cobre pametm . Smno sluzili Janek Szolar ako soferi , Fialka.Bobal , Szabo , Edud , Meszaros . Bol tam este DOstal a Jakab ako velitel drustva A o rokneskorsie nastupil Nagel

list
Autor: zolo (IP zapsáno)
Datum: 30.11.2014 17:49

daj adresu alebo pis na csarli@csentrum.sk

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2

Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.