Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Vojna ve Stříbře (VÚ 8015) :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
Diskuze o životě, zážitcích, lidech a vzpomínkách z vojenského útvaru VÚ 8015 ve Stříbře, který v minulosti nesl různá jména. Např.: VÚ Františka Palackého nebo VÚ Československo - Kubánského přátelství. Tísíce mužů - branců několika generací z dnešní České republiky a Slovenska pamatují dnes už zrušená kasárna Stříbro. 
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4
Re: dôstojník
Autor: pitr (IP zapsáno)
Datum: 14.10.2010 21:03

diky za zpravu pamatuju si te nee jako pisare ale jako velitele cety nebo roty nejsem si jistej tez na 1.mspr pod barancikem ale to byl rok 87-89

Autor: skutr (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2011 20:54

Ahoj, jsem také příslušník 1. mspr dělal jsem Barančíkovi politruka. Jsem rád, že tady o něm slyším, namáš na něho kontakt? Pokud by to byl email, bylo by to super, ale nepopovrhnu ani poštovní adresou. Zdraví Skutr (Jiří Russ).

Autor: (IP zapsáno)
Datum: 22.01.2011 23:15

ahoj Skutr.ani není možný,že ses ozval.často jsem si na tebe vzpomněljak se daří našemu našemu bejvalýmu ukřičenému politrukovi a kde asi skončil.nevím jestli si ještě vzpomeneš na písaře praporu 1mspr 82-83,který ti občas psal na stroji ty politické cinty.Jestli si dobře pamatuji pochazel jsi z podkrkonoš takže ses tam vratil?Určitě si pamatuješ na meho předchudce Milana Bobuše,nebo na výkonného 3msr Ondřeje Všetičku tak s těmi se občas vídám.Barančíka jsem viděl před pul rokem ve Stříbře když jsem jej vypatral.je stale stejný jen trochu zakulacen,ale stále ma stejný humor.Bydlí na novém sidlišti ve věžáku(je tam jediný)ale telef.spojení jsem si nevzal.dělá na vrátnici v místní mlékarně tak by se to dalo vypátrat.taky jsem tam potkal ještě Karvaše(za mětam dělal myslím vel.na 1msr.Ten stále bydlí proti kasínu ve stejném bytě a se stejnou ženou.Docela by mě zajimalo co dělá Baxa nebo Marx či Pokluda.Mášli chut popovídat o životě tak jsem udal muj mail.Zdraví písmeno

Datum: 27.01.2011 09:12

Nazdar písmeno, díky že ses ozval. To to bylo s tím mým křikem tak hrozný? To víš, co jsem neměl na výšku, měl jsem na hubu. Ne nadarmo si obyvatelé ze sídliště stěžovali, když jsem zahajoval plukovní PHD v sobotu ráno, že jim budím svým řevem ráno děti. Ale to mě zůstalo do teď, každý mě říká, že mluvím moc na hlas, ale to je tím, že mám problémy se sluchem a ty jsem už měl ve Stříbře. Jináč jsem to nikdy nemyslel zle. No od odchodu ze Stříbra jsem toho prodělal hodně, pár civilních zaměstnání, pak zase návrat do armády a nakonec jsem skončil v Trutnově v pekárně jako aiťák. Určitě si na všechny cos jmenoval, pamatuji, pokud je uvidíš, tak je pozdravuj. Díky za informaci o Barančíkovi, pokusím se sním spojit. To víš že bych rád pokecal, když jukneš na moje webovky, tak tam určitě najdeš kontakt na skype, nebo ICQ.

Jiří Russ
[www.skutr.unas.cz]
[www.rehabilitovani-vojaci.cz]

Datum: 27.01.2011 22:24

Díky za odpověd.Kontakt na tebe jsem si již zaregistroval včetně mobilu.určitě se ozvu.Je to zvláštní,že jsem na vojně prožil dost špatných chvil,ale přesto na tuto dobu vzpomínam v dobrém,nebot ty špatné chvíle vcelku rychle vyprchaly z mysli a byly nahrazeny výbornou partou,která na vojně se utvořila, a kterou jsem již v civilu do takové hloubky nikdy nezažil.Možná je to i časem,ale myslím,že v té době byla na 1mspr docela dobrá parta i voj.z povolání.Myslím tím,že tam z vas nebyl vyloženě nikdo tkz.vymaštěný a ve finále se dalo v určité línii vyjít i s Pokludou ,který provozoval vlastní metodu výcviku VZS. Jinak pozdravy určitě předam.zdraví Roman Kubeš

Datum: 27.01.2011 23:13

Ahoj Romane, máš pravdu v tom, že na zlé zážitky člověk zapomíná dřív a ponechává si většinou pozitivní vzpomínky. To mě potvrdilo víc lidí kteří vojnu absolvovali a většinou vzpomínali na lumpárny co dělali a na pozitivní zážitky. Tak až budeš mít chuť, tak se ozvi.

Datum: 28.01.2011 23:46

Ahoj Romane, díky za informaci k Jankoj Barančíkoj, Dnes jsem s ním mluvil telefoniky. Dobře jsme pokecali.

Jiří Russ
[www.skutr.unas.cz]

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil skutr (28.01.2011 23:47)

Datum: 30.01.2011 22:32

ahoj Skutr.To jsem rad,že se ti podařilo Barana najít.Myslím,že jste si měli hodně co říci.Určitě se ozvu a rad pokecam o životě,o kterém v mládí měl jinou představu,hlavně co se zaměstnání týče.Ani ve snu by mě nenapadlo co všechno vyzkouším a čím projdu.chvíli nahoře a přes noc jsi dole a opět pomalá cesta nahoru.V našem věku je ale myslím si na předním místě zdraví potom dlouho nic a potom nějaký ty požitky.Ale na to člověk příjde,až když se delší dobu pohybuji kolem lidi co nosí bílé pláště a jsi odkázaný na jejich pomoc.Jinak dnes opět pohoda a jsem v plném pracovním nasazení.dělám ve stavebnictví. zdraví Roman Kubeš

Datum: 30.01.2011 23:12

Ahoj Romane. Já jsem taky rád,že jsem s nímmluvil. Jo stím životem to doopravdy není jednoduchý. Taky jsem toho hodně za ty leta absolvoval a dělal jsem takové rúzné práce o kterých jsem si nemyslel,že bych někdy zvládnul. Pokud ale člověk neí hlupák, tak se nechá naučit hodně věcí. Já začínal jako truhlář a skončil jsem u počítačů. A zdraví, v našem věku taky už nic moc. Já jsem zrovna na nemocenské, jsem po opraci levého kolene, prasklej meniskus a pravé koleno už mám železné asi 4 roky. Taky jsem byl několik roku na částečné invalidce, ale dnes to už ja zase dobré. Tak se měj.

Jiří Russ
[www.skutr.unas.cz]

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil skutr (30.01.2011 23:12)

Datum: 08.02.2011 16:45

Zdravim Jiří.jak tak čtu tvůj příběh,tak tvá cesta byla vystlaná růžemi,ale s pořádnými trny,takže jsi v životě párkrat zakrvácel,ale dnes už dobrý a to je hlavní.jinak minulý týden jsem se sešel se staršinou 3msr rok 82, bydlí kousek za Prahou a delší dobu o sobě víme,ale až ted nam to vyšlo zajít na pivko.Jestli vzpomeneš jedná se o Všetičku Ondru.Docela na tebe rád zavzpomínal,hlavně mu utkvěla historka,kdy se blížily prověrky z PŠM,a Ondra tvrdil,že to vše zná a že vám pomuže pozvednout uroveń vzdělání bigošů s tím,že dostane opušták,který jsi mu opravdu udělil.Řikal,že dlouho se chlubil opuštákem od politruka.Dlouho jsme vzpomínali na zážitky s vojny a hlavně z Doupova.nemohli jsme si vzpomenout.kdo tenkrát velel 1msr.víme,že na druhé byl Baxa,na třetí Abraham,že tam byl na první Karvaš,ale mam dojem,že v te době byl ještě vel.čety.hodně jsme probrali tenkrát NŠ praporu Marxe,jaký to byl pěkný simulant.Jak mělo být VSC tak měl hned koliku,nebo jak mě Baran několikrát pro něj poslal odpoledne domu a vždy vyšla ta jeho mašina a tvrdila,že není doma a přitom jsem viděl jeho stín za záclonou.Když už se to stalo několikrát, tak už jsem místo pro něj si šel dat pivko a Baranovi oznámil stejný vzkaz-doma nepřítomen.Docela by mě zajímalo,kde skončil již zmíněný Marx,Baxa či Pokluda.Nemáš nahodou nějaké zprávy.Nebo ještě věčný pruserář Neufus. Tak zdravim na Trutnovsko. Roman

Datum: 08.02.2011 19:14

Ahoj písmeno, jo to víš, neměl jsem to v životě lehké a to jak za totáče, tak i po revoluci, ale na nepříjemné věci nerad vzpomínám. Ani o jednom, o kterým jsi psal nevím nic, kromě Barančíka se kterým jsem nedávno mluvil telefonicky. S tím Marxem máš naprostou pravdu, nejednou jsem to za něho vyžral, protože jsem na VŠC musel jezdit za něj a nikoho nezajímalo, že mám jinou funkci, musel jsem zvládnout všechno.Tak až budeš mluvit Všetičkou Ondrou, pozdravuj ho odemě. Jirka

Jiří Russ
[www.skutr.unas.cz]

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil skutr (08.02.2011 19:15)

Autor: Bachman T.O. (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2011 22:18

Nevelel tam náhodou Šmša? Politruk byl Augustin Bernád.

Autor: Bachman T.O. (IP zapsáno)
Datum: 18.02.2011 22:18

Šamša

Datum: 18.02.2011 23:30

Ahoj, na tebe chlape moc rád vzpomínám, půjčoval si mi ubytovnu, když mě přijely baby, nechals nás zašívat u tebe v kanclu....tys byl fakt péro, Radek Š. taky nebyl špatnej a vůbec, já vzpomínám i na Gustu a Barančíka, ten mě doposud připomíná Terazkyho...nevím proč. Byl jsem tam v roce 1986-1988 a pak trochu nasluhování....mám i pár fotek. Čím se teď živí Radek, pokud se neuchlastal..?
Libor Synek Svitavy

Autor: pitr (IP zapsáno)
Datum: 10.03.2011 20:59

synku,synku

Autor: pepuard (IP zapsáno)
Datum: 01.05.2011 20:36

Citovat:
TT
dotaz pro js:
ahoj Pepo...jak se má paní doktorka Hanka?

Nazdar, má se dobře, vzorně se o ní starám.

Autor: TT (IP zapsáno)
Datum: 12.09.2011 14:50

Citovat:
pepuard
Citovat:
TT
dotaz pro js:
ahoj Pepo...jak se má paní doktorka Hanka?

Nazdar, má se dobře, vzorně se o ní starám.

A co sestra?...to ti povím, to byl ale mejdan...

Autor: dustojnik (IP zapsáno)
Datum: 17.12.2011 00:04

hmmmmm to byl

86-88
Datum: 30.03.2015 15:54

Velitel roty byl Radek Šamša na 100% v 86-88

hľadám
Autor: milada (IP zapsáno)
Datum: 09.04.2015 09:21

nepoznali ste MESÁRA od Levíc? vraj tam v tom čase pracoval ako vojak z povolania.je to môj prastrýc a nevieme o ňom ani jeho rodine viac ako 40 rokov.

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 3 z 4

Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.