Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

Vojna ve Stříbře (VÚ 8015) :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
Diskuze o životě, zážitcích, lidech a vzpomínkách z vojenského útvaru VÚ 8015 ve Stříbře, který v minulosti nesl různá jména. Např.: VÚ Františka Palackého nebo VÚ Československo - Kubánského přátelství. Tísíce mužů - branců několika generací z dnešní České republiky a Slovenska pamatují dnes už zrušená kasárna Stříbro. 
Jdi na stránku: 1234Následující
Aktuální stránka: 1 z 4
dôstojník
Autor: (IP zapsáno)
Datum: 25.01.2009 08:58

Viem že som tak trochu z druhej strany pretože toto fórum je pre tých ,ktorý na VÚ 8015 prežili dva roky základnej služby.Ja som na tomto útvare prežil sedem rokov ako dôstojník.Bolo to v rokoch 1983-1989 kedy som "odišiel " z útvaru do civilu pre nespôsobilosť.Bol som ako autonáčelník na DO a ako technik 1 roty 1mspr.Mnohí si iste spomenú na poručíka ,ktorý držal viac so záklaďákmi ako s vojakmi z povolania ,bolo mu jedno či ho záklaďák pozdraví alebo nie,sedával pri pive v Pražáku spolu pri jednom stole so záklaďákmi.Na fóre som sa dozvedel mnoho nových vecí a spoznal som podľabývalých vojakov s ktorými som bol viac kamarát ako veliteľ.Preto ak niekomu hovorí meno por.Ľuboš Duchaj nech sa ozve .Zaspomíname.

Re: dôstojník
Autor: js (IP zapsáno)
Datum: 29.01.2009 17:36

Ahoj Luboši, ani se mi nechce věřit že jsi to fakt ty. Já byl ve Stříbře 1987 - 1993. Potkávali jsme se na ubytovně (i když jsi víc času trávil ve vašem doupěti s Krtkem), ale hlavně jsme spolu byli pracovně. Byl jsem na 1. mspr, VČ u Radka a potom vel. 1. minometné roty.

Datum: 30.01.2009 16:23

Môžeš sa mi trochu viac pripomenúť.Pretože ako spomínam tak spomínam nič ma nenapadá.

Datum: 31.01.2009 18:24

Mylel jsem si to. Už je to dlouho.

Datum: 31.01.2009 19:22

Tak to si sa mi veľmi nepripomenul.U ktorého Radka si bol?Kto bol ten Krtko?Ja som býval oproti bráne do kasární ,a Ty?

Autor: SN (IP zapsáno)
Datum: 01.02.2009 12:25

Já si vás pamatuju oba, pokud tedy pod js je rtm. Souček... Jako VZS jsem odcházel na podzim 89. Pokud sem napíšete, jak se to vyvíjelo u 1.msp dál (co trio Hájek-Baxa-Barfus??), bude to fajn... (Jinak Radek=šamša.)

Datum: 01.02.2009 14:16

Ja som odišiel do civilu k 31.12.1989 a čo sa dialo ďalej neviem.Šamša robil veliteľa 2.roty a Souček mu robil technika ? Alebo sa mýlim?

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil poručík (01.02.2009 14:21)

Datum: 02.02.2009 21:17

Je to tak. SN se neplete. Ale nedělal jsem technika, ale VČ (u Radka). Pak se zrušily raketometné čety na praporech a vystřídaly je minometné baterie. A tam jsem byl až do odchodu ze Stříbra.

Datum: 02.02.2009 21:18

Citovat:
SN
Já si vás pamatuju oba, pokud tedy pod js je rtm. Souček... Jako VZS jsem odcházel na podzim 89. Pokud sem napíšete, jak se to vyvíjelo u 1.msp dál (co trio Hájek-Baxa-Barfus??), bude to fajn... (Jinak Radek=šamša.)

Dobrá paměť.

Datum: 06.02.2009 22:23

čau gumy,nejmenoval se krtek náhodou KOVÁCS?

Datum: 07.02.2009 09:34

S Kovácsom som býval spolu na slobodárke.Neviete co je s ním teraz?

Datum: 07.02.2009 21:23

Krtek, bydlí stále ve stříbře ve věžáku, dělá někde dělníka ) montuje nějajkké součástky, jinak o něm moc nevím, potkávám ho moc málo, tak 3x do roka

Datum: 07.02.2009 21:26

Kluci a nevíte jak je natom Míra Drozd ( Lachtan), kde bydlí a td. ze Stříbra vypadnul někdy v 92 roce a od tý doby jsem ho něviděl, bývali to krásně strávené nedělní odpoledne s kamarádem Lachtanem na polvárně u vilíma a v evropě, ach jo, škoda že se ty akce už nebudou opakovat.

Autor: JZ (IP zapsáno)
Datum: 13.02.2009 20:20

Tak zdar poručíku dobře si na tebe pamatuju strašnej salámista a flegy.Docela jsme se bavili když sis rovnal brigadýrku pěkně si mrskal hlavou a taky mě dost vadilo když sis vlez ke mě do tatry a rozvaloval ses tam to víš pro dva to nebyl zrovna žádnej luxus hlavně v zimě na Dobrej vodě, ale jinak si byl v poho a to se dost cenilo.Tak se měj zdravim. DO III.bat řidič T-148 SPZ 28 78 75. nástup jaro 85

Autor: pitr (IP zapsáno)
Datum: 07.05.2009 10:52

zdar

Datum: 12.05.2009 19:13

zdar ale od koho ?Môžeš sa mi pripomenúť.

Autor: pitr (IP zapsáno)
Datum: 19.05.2009 17:13

v roce 1987-1989 jsem slouzil na 1.ctz,pamatuju si te lubo kdyby vsechny gumy byly takove jako ty tak ta vojna nemela chybu.

Datum: 17.06.2009 19:23

Citovat:
JZ
Tak zdar poručíku dobře si na tebe pamatuju strašnej salámista a flegy.Docela jsme se bavili když sis rovnal brigadýrku pěkně si mrskal hlavou a taky mě dost vadilo když sis vlez ke mě do tatry a rozvaloval ses tam to víš pro dva to nebyl zrovna žádnej luxus hlavně v zimě na Dobrej vodě, ale jinak si byl v poho a to se dost cenilo.Tak se měj zdravim. DO III.bat řidič T-148 SPZ 28 78 75. nástup jaro 85

Ahoj Môžeš sa trocha viac predstaviť? Bol som v tom čase na hospodárskom družstve ako vodič pojazdnej kuchyne

Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Miloš (17.06.2009 19:23)

Autor: JZ (IP zapsáno)
Datum: 21.06.2009 20:09

Čau kdy si narukoval?Určitě ne na jaře 85 to v HD kuchyně řídili samí Strakoničáci proviantní auto řídil Volynák hlavní kuchař byl taky ze Strakonic.Takže ty jsi nastoupil jaro 86?Nás po roce dali na tatry šli jsme na baterky no a jak se připomenout hodně času jsme trávili mimo kasíno ale když jsme tam byli tak jsme se zdržovali na učebním bloku tam co měl hlavní stan poručík Šenk průsery jsme taky moc nedělalijméno Zdeněk to ti taky nic neřekne příjmení nechci říct já přezdívka žádná musí ti to stačit s tatrama jsme jezdili jenom tři a pořád jsme byli spolu .

Autor: Radek (IP zapsáno)
Datum: 23.10.2009 23:23

Ahoj Pitr ,jestli muzes tak se ozvi Radek

Jdi na stránku: 1234Následující
Aktuální stránka: 1 z 4

Toto fórum je dočasně otevřeno pouze ke čtení. Prosím, zajděte sem zase později.