Stříbro:   stribro.net   strom   snk-ed   ostrostřelci   lan-párty

O webu :  Phorum 5  Fórum - www.stribro.net.
Nápady, názory a kritika ke stránkám na kterých se právě nacházíte. 
Mají smysl zásahy Administrátora do diskuzí?
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2006 10:28
Avatar

V diskuzi "Co se to tu děje?" se narazilo na administrátorské zásahy ve fóru. Co si o nich myslíte Vy?

------(Bylo napsánosmiling smiley-----

Admin: Tak už se tady probrali rohlíky, Lidl, Vietnamce, platební karty, psi, zastupitelstvo, školky, semafory, Vánoce, sportovní halu, atd. A to všechno v tématu, které se mělo týkat popularity těchto stránek.

Prosím Vás, abyste zakládali nová diskuzní vlákna pokud Vás napadne nové téma. Vždyť jde (do původní diskuze) napsat příspěvek např: O semaforech se dále diskutuje v diskuzi Křižovatka u kina.

Usnadníte tak orientaci na stránkách ostatním čtenářům.

Díky!

Admin www.stribro.net

-------

Marcela: Víte pane Admin. nebo chcete-li Tome, tuto diskuzi beru tak trochu jako relaxaci a vůbec při tom nepřemýšlím o tom kam co píši. Vaše zasahování do diskuzí mě přijde jako za komunistického režimu, kde byly přesně daný věci o kterých se mluvit dalo a o kterých se mluvit nemělo. Nezlobte se, ale i vy občas zvažte to, co píšete. Tato diskuze je v tématu -Pokec jen tak, tak
je logické, že si tu jen tak kecáme. Mějte se a polepšete se ....smiling smiley

-------

Marcela: Vsvětlete mě ještě co to je diskuze bez cenzury?

Re: Mají smysl administrátorské zásahy do diskuzí?
Autor: Tom (IP zapsáno)
Datum: 12.01.2006 13:28
Avatar

Nejen pro Marcelu:
Na internetu je obvyklé, že některé diskuze jsou takzvaně moderovány. Na těchto stránkách funkci moderátora zastává Admin. Jeho úkolem je udržovat diskuzi především přehlednou. Díky přehlednosti se i nový návštěvník stránek snadno zorientuje, přečte si témata, která ho zajímají a následně je schopen v nich reagovat.
Pokud někdo přijde do diskuzního fóra kde se plácá "pátý přes devátý", tak s největší pravděpodobností diskuzi ani nedočte a ze stránek odejde. My ale nechceme, aby odešel, nechal nás tady o samotě a nediskutoval s námi. My přece chceme znát názor ostatních, proto jsme na stránkách s diskuzním fórem.

To že tady někdo nařizuje o čem by se mělo nebo nemělo diskutovat je přece nesmysl. Po čtenářích je požadována jen jistá míra inteligence - schopnost zařadit diskutované téma do určité, předem dané, hiearchie tohoto fóra (z důvodů popsaných výšše).
Pokec jen tak ... je diskuze nad tématy, která nezapadají do ostatních diskuzí. Kecá se ale vždy na nějaké téma (o nemožnosti koupit odpoledne rohlíky nebo o nových semaforech) a po Vás se chce jen pro každé téma založit nové diskuzní vlákno a to správně zařadit.

Co se týká cenzury, existuje a byla předem ohlášena. Mazány jsou příspěvky obsahující vulgarismy. Dále jsou mazány (poprvé koncem minulého roku) dublované nebo vícenásobné příspěvky a příspěvky obsahující nevyžádané obchodní sdělení.

Doufám, že jsem srozumitelně popsal a zdůvodnil potřebu moderátorských zásahů. Pokud má někdo něco proti, ať se vyjádří.Tomáš MöllerBohužel, do tohoto fóra mohou přispívat pouze přihlášení návštěvníci.